phone 85 7428943

location_on Almatur Białystok
Piasta 5 lok. 1, 15-044 Białystok

Egzotyka Peru, Boliwia, Ekwador

Trzy skarby Inków 2025

Kod: KEEC


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
18 999 zł
+ 950 USD
Promocja Przedsprzedaż 2025 - egzotyka
Cena katalogowa: 24 999 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 18 999 zł.


Trasa:
Lima, Cuzco, Urubamba, Machu Picchu Pueblo, Titicaca, Copacabana, La Paz, Quito, Otavalo, Riobamba, Chimborazo

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-17:00


Terminy i ceny

III ratę 950 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/posiłek),
- ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych na trasie oraz granicznych (łącznie ok. 35 USD/os.),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków ok. 110 USD,
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Boliwia, Peru, Ekwador - Trzy skarby Inków 2025
03.04 - 19.04.202517 dniod 18 999 zł + 950 USDRezerwuj
15.05 - 31.05.202517 dniod 18 999 zł + 950 USDRezerwuj
11.09 - 27.09.202517 dniod 18 999 zł + 950 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
15 noclegów w hotelach i pensjonatach o standardzie ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 2 noclegi w prostych domkach turystycznych w Amazonii (pokoje z łazienkami).
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, barach lub pakiety śniadaniowe.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, autokary kursowe, pociągi, łodzie.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

- Kolonialna Lima - Cuzco - stolica Inków - Dolina Urubamby - Machu Picchu - Puno - Titicaca i Copacabana - La Paz - Quito - Indiańskie targi w Otavalo - Rzeka Napo i Amazonia - Riobamba - górskie miasteczko - Chimborazo – najwyższy wulkan Ekwadoru

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadkami do Limy. Nocleg w Limie.
2 dzień: 
Zwiedzanie Limy, która ze względu na często unoszącą się mgłę i ogrom miasta, zwykle nie robi dobrego wrażenia na turystach. Niemniej nie można ominąć stolicy kraju i warto zajrzeć w najbardziej interesujące miejsca. Spacer po kolonialnej części z głównym Plaza de Armas i katedrą, a także zwiedzanie klasztoru Franciszkanów z katakumbami i biblioteką. Dla osób zainteresowanych archeologią, i tylko w miarę wolnego czasu, wyjście do jednego z ciekawych muzeów stolicy (płatne dodatkowo). Tego samego dnia lot do Cuzco. Nocleg w Cuzco.
3 dzień:
Zwiedzanie Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, miasta położonego na wysokości 3320 m n.p.m. Cuzco jest przesiąknięte historią, kościoły katolickie postawione są na fundamentach świątyń Inków. Odbywają się tu uroczystości związane ze świętami kościelnymi, jak i pogańskim świętem słońca. Oglądanie zabytków, zbudowanych z materiałów inkaskich i na fundamentach budowli Inków. Poruszamy się po głównym placu Plaza de Armas. Widzimy Świątynię Słońca, podziwiamy kolonialne kościoły, takie jak El Triunfo i katedrę z bogatym wnętrzem. Wizyta w górującej nad miastem twierdzy Sacsaywaman. Nocleg w hotelu w Cuzco.
4 dzień: 
Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było spichlerzem imperium. Podróż Doliną Urubamby do Pisac. Zwiedzanie ruin miasta, które wznosi się wysoko na zboczach nad doliną. Lunch. Tutejsze widoki dosłownie zapierają dech w piersiach. Udajemy się też do współczesnego Pisac, ze słynnym targiem. Powrót na nocleg do Cuzco.
5 dzień:
Wcześnie rano całodzienna wycieczka do Machu Picchu. Przejazd pociągiem turystycznym, który podąża wąwozami i kanionami aż do miejscowości Aguas Calientes.
Stamtąd dojeżdżamy mikrobusami do Machu Picchu, jednego z cudów świata. Spacerujemy podziwiając najważniejsze budowle. Dłużej zatrzymujemy się przy Świątyni Trzech Okien i tak zwanej Wieży Słońca. Nad miastem góruje szczyt Wayna Picchu, na którym Inkowie również pozostawili swoje budowle. Czas na spacery i fotografowanie. Powrót do Cuzco wieczorem na nocleg.
6 dzień:
Całodzienny przejazd komfortowym autokarem do Puno. Droga wiedzie przez andyjskie obszary i przekracza przełęcz o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Widać pokryte śniegiem szczyty i często można zobaczyć pasące się lamy lub dzikie guanako. Podczas jazdy postoje i lunch. Wieczorem dojazd nad jezioro Titicaca. Nocleg w Puno.
7 dzień:
W tym dniu czeka nas wycieczka na pływające wyspy Uros, zamieszkane przez potomków Indian Uros, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali z trzciny swój świat unoszący się na wodzie. Po południu wycieczka do miejscowości Chucuito, która znana jest z prekolumbijskiej świątyni płodności Inca Uyo. Jej głównym elementem wystroju są rzeźby fallusów o różnej wielkości. Nocleg w hotelu w Puno.
8 dzień:
Wyjazd wcześnie rano w stronę granicy z Boliwią. Postój w Copacabana - miejscowości nad jeziorem Titicaca. W centrum znajduje się sanktuarium Matki Bożej, gdzie czczona jest XVI-wieczna figura, zwana Dziewicą z Copacabany. Dojazd do stolicy Boliwii – La Paz, najwyżej położonej stolicy świata (choć konstytucyjną stolicą pozostaje Sucre). Nocleg w La Paz.
9 dzień:
Zwiedzanie centrum La Paz położonego na wysokości 3600-3700 m n.p.m. i degustacje mate de coca (herbaty z liści koki), która pozwoli szybciej przyzwyczaić się do mniejszej zawartości tlenu w powietrzu. Zobaczymy kolonialne budynki oraz indiańskie targowiska z najsłynniejszym z nich Targiem Czarownic. Zjazd niżej do tzw. Doliny Księżycowej z fantazyjnymi formami skalnymi. Nocleg w La Paz.
10 dzień:
Wcześnie rano wylot z przesiadką do Quito, stolicy Ekwadoru położonej na wysokości 2850 m n.p.m., czyli znacznie niżej, niż La Paz. Od razu poczujemy się doskonale, gdyż po Boliwii taka wysokość nie będzie już dla nikogo problemem. Wyjazd do miejscowości Otavalo, gdzie będziemy mieć okazję zrobienia zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych. Przy dobrej widoczności po drodze uda nam się zaobserwować wulkany Cayambe (ok. 5700 m n.p.m.), Imbabura i inne. Jadąc z Otavalo pojedziemy do półpustynnej doliny San Antonio de Pichincha, którą przecina równik. Zatrzymamy się na równiku, gdzie planujemy małą uroczystość. Powrót do Quito, odpoczynek i nocleg.
11 dzień:
Dzień przeznaczony na relaks, spacery i przede wszystkim zwiedzanie starego miasta Quito. Ta kolonialna dzielnica została wpisana na listę UNESCO. W zachwyt wprawiają nas zabytkowe kamienice, place, kościoły oraz katedra. Zobaczymy też pałac prezydencki i inne ciekawe budowle. Mnóstwo tu klimatycznych kafejek i dobrych restauracji. Tego dnia odpoczniemy od jakichkolwiek przejazdów. Nocleg w Quito.
12 dzień:
Po śniadaniu wyruszamy w drogę i przekraczamy łańcuch Andów. Droga biegnie w dół, robi się cieplej, a tropikalna roślinność ustępuje surowemu krajobrazowi gór. Dojazd do Amazonii, pokrytej dżunglą niziny obejmujące dorzecze Amazonki. Przyjazd w rejon Rio Napo. Kolacja i nocleg w domkach położonych w dżungli.
13 dzień:
Po śniadaniu wyruszymy rzeką podziwiając tropikalną roślinność. Spacer z lokalnym przewodnikiem, który pomoże odkryć nam gatunki roślin o właściwościach leczniczych, wyjaśni ich znaczenie oraz wprowadzi nas w tajniki dżungli. Z pewnością zaobserwujemy wielką różnorodność owadów, a przy odrobinie szczęścia również małych gatunków małp. Lunch. Będziemy mieć też okazję zobaczyć, jak żyją ludzie w tych odległych ostępach. Kolacja i nocleg.
14 dzień:
Po śniadaniu ruszamy w kierunku gór, droga wspina się serpentynami na znaczne wysokości. Po drodze zatrzymamy się w Banos de Agua Santa - termach, gdzie będzie możliwość odbycia gorących kąpieli. Jadąc dalej, przy dobrej widoczności, będziemy mogli zobaczyć najwyższą górę Ekwadoru – Chimborazo. Po południu będziemy mieli okazję zatopić się w klimacie górskiego miasteczka Riobamba, delektując się jego architekturą z brukowanymi uliczkami i imponującymi placami. Nocleg w Riobamba.
15 dzień:
Tego dnia udamy się na trasę prowadzącą w kierunku wulkanu Chimborazo – najwyższego wulkanu Ekwadoru, liczącego 6263 m n.p.m. Zatrzymamy się najbliżej wulkanu jak tylko to możliwe podziwiając go z punktów widokowych. Jeśli tylko pogoda będzie dla nas łaskawa ujrzymy go w pełnej krasie. Po drodze nie zabraknie odwiecznych towarzyszek w ekwadorskich eskapadach, czyli wikunii i lam. Następnie przejazd do Quito.
16 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
17 dzień:
Przylot do Warszawy.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Podczas wyprawy na kontynent południowoamerykański poznamy najbardziej fascynujące miejsca tego rejonu świata. Wyprawę rozpoczniemy od krótkiego pobytu w stolicy Peru, by szybko znaleźć się w Cuzco, sercu imperium Inków. Oczywiście w planie jest Machu Picchu – położone pośród andyjskich szczytów najlepiej zachowane miasto Inków. Widok z Machu Picchu naprawdę zapiera dech w piersi i nie jest miejscem ani trochę przereklamowanym. Na Titicaca, najwyżej położonym dużym jeziorze wysokogórskim, odwiedzimy barwnych mieszkańców pływających trzcinowych wysp. W Amazonii poczujemy smak tropików. Zachwycimy się bogactwem przyrodniczym, a także kuchnią i muzyką zwiedzanych krajów. To tylko część z wielu atrakcji, w które obfituje ta stosunkowo krótka, ale bardzo intensywna wyprawa. Wyprawa nie należy do ekstremalnie trudnych, jednak musimy mieć świadomość, że zaplanowanych jest kilka długich przejazdów. Zwiedzanie wielu miejsc, częste wczesne wstawanie oraz krótkie wędrówki piesze. Należy pamiętać o aklimatyzacji do większych wysokości, która u każdego przebiega inaczej. Objawy choroby wysokościowej mogą występować już powyżej wysokości 3000 m n.p.m. czyli np. w Cuzco i w La Paz. Chwilami może nie być łatwo, ale na pewno urok odwiedzanych miejsc wynagrodzi wszelkie trudy podróży. W niektórych krajach Ameryki Południowej pojęcie czasu jest względne i czasem trzeba wykazać się cierpliwością, zarówno w restauracjach, jak i podczas korzystania ze środków lokalnego transportu. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2013 r. Stare banknoty nie są przyjmowane, podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie, poza wymienionym w programie, dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Wizy nie są wymagane.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/boliwiahttps://www.gov.pl/web/dyplomacja/peruhttps://www.gov.pl/web/dyplomacja/ekwador.
W związku z pobytem na dość dużych wysokościach możliwe jest odczuwanie symptomów choroby wysokościowej. Wycieczka zalecana jest dla osób o dobrym stanie zdrowia. W razie wątpliwości radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Niespodzianek może dostarczyć żołądek, ze względu na odmienną, choć bardzo zdrową i smaczną kuchnię. Oczywiście należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Trzeba chronić się przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy. Ze względu na pobyt w Amazonii zaleca się profilaktykę antymalaryczną – radzimy poradzić się swojego lekarza.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa